Redakce Le Chaton, 29. 11. 2018

Určitě máte v šatníku podprsenky, které oblékáte pravidelně, milujete je, ale také jste tak trochu smířené s tím, že je po čase vyměníte za jiné. Ale možná máte v šuplíku i kousky, které oblékáte jen při výjimečných příležitostech – jsou totiž trochu jako šperky! Krásné, zdobené luxusní krajkou nebo výšivkou, a ano, také většinou dražší.

Takové prádlo odpočívá na privilegovaném místě v šatníku a čeká, až přijde jeho chvíle – večer s partnerem, návštěva divadla či opery nebo zkrátka okamžik, kdy se chcete cítit výjimečně. Že takový kousek ještě nemáte? A není to škoda? Navíc když se blíží Vánoce a partner možná tápe, co vám koupit.

V hlavní roli luxusní materiály

To, co činí spodní prádlo exkluzivním, jsou především luxusní materiály. Pokud chcete něco opravdu výjimečného, vyberte si hedvábí. Lehký, jemný a smyslný materiál, který nejen skvěle vypadá, ale díky svým mimořádným vlastnostem vás prádlo z něj v zimě zahřeje, zatímco v létě příjemně chladí. Hedvábí může být zdobené bohatými výšivkami na košíčcích a lemech podprsenek, využívá se i do detailů propracovaná francouzská krajka Leavers, na středech mezi košíčky či na ramínkách se objevují detaily z Guipure výšivky.

Kromě hedvábí se na spodní prádlo používá i tyl, a právě barevný kontrast mezi hedvábím, tylem či krajkou a výšivkou je často tím detailem, díky kterému podprsenka vystoupí z řady. Příkladem jsou kolekce Splendeur soie a Resille lotus francouzské značky Lise Charmel, u kterých se návrháři soustředili právě na elegantní výšivky a krajky v kontrastních barvách. Stejná kombinace zlákala i španělskou značku Andres Sarda, která ji využila v kolekci Georgette.

Blýskněte se!

Luxusní materiály, výšivky a krajky často doplňují prvky, díky kterým se podprsenky opravdu přibližují šperkům – řeč je o zdobení kamínky Swarovski či třpytivými flitry. S kombinací hedvábí, francouzské transparentní krajky Leavers a třpytivých flitrů si pohrála například značka Andres Sarda v kolekci Megeve. Častým prvkem jsou i drobné mašličky s přívěskem a kamínkem Swarovski, které najdete například na prádle značky Pleasure State Couture.

Na ženy, které chtějí opravdu zazářit, pak myslela italská značka Ritratti při navrhování své unikátní podprsenky z kolekce Diamonds. Čistý, jednoduchý střih a košíčky poseté krystaly Swarovski. Nechat tuhle podprsenku schovanou pod oblečením by byla vyloženě škoda!

Nebojte se vystoupit z řady

Ukažte, že jste jedinečná! Tak jako Chantal Thomass! Jedna z nejvýznamnějších postav francouzské umělecké scény o sobě mluví jako o módní návrhářce – protože spodní prádlo pro ni je módou. A podle toho k němu také přistupuje. Díky tomu jsou kolekce této výstřední dámy vždy úplně jiné než cokoli, co můžete ve světě spodního prádla vidět – její návrhy jsou originální, provokativní, ale zároveň zdůrazňují ženskost. Podprsenky značky Chantal Thomass jsou přesně tím kouskem, ke kterému si můžete vzít jen sako a úzké kalhoty, a přesto se budete cítit jako femme fatale. Naším tipem jsou například nevyztužená triangle podprsenka zdobená krajkovými volánky, lehounký model zdobený krajkou nebo vyztužená balkonová podprsenka z jemného tylu se saténovými mašlemi a transparentní síťovinou!

Už víte, jaká podprsenka bude zrovna otevřená na vašem notebooku či telefonu, až váš partner, zoufale dumající nad tím, co vám má koupit k Vánocům, půjde náhodou kolem?