Den svatého Valentýna je v našich končinách tak trochu kontroverzním svátkem. Lásku si můžeme přeci projevovat každý den. Ale ruku na srdce. Opravdu to tak děláte? Na chvíli zpomalte nebo se úplně zastavte a dejte své drahé polovičce najevo city, které k ní chováte. Zažehnete tak opět plamínek vášně, který díky dnešní hektické době často pohasíná…

Nevím jak vy, ale já Valentýna slavím každý rok. A když říkám každý, tak to myslím doslova. Mám totiž narozeniny. I možná proto jsem romantická duše a svátek svatého Valentýna je mi blízký. Ne proto, že půjdu na romantickou večeři, dostanu kytku nebo dárek (to dostanu beztak ☺), ale líbí se mi podstata tohoto svátku jako taková.

Projevit si ve vztahu lásku je důležité. Zejména v tom dlouhodobém. Dnešní doba to ne vždy umožňuje a můžeme na tyto důležité aspekty partnerského života zapomenout. Přeci on/ona ví, co cítím, tak na co svatý Valentýn? Přitom 1. máje slaví Češi v podstatě bez řečí. Na Petříně se to pod rozkvetlými třešněmi zamilovanými páry všech věkových kategorií doslova hemží a na to nikdo nic nenamítá. Ale co si budeme povídat, činy jsou činy a ty ničím nenahradíte.

Boj za lásku a manželství

Za dob římského císaře Claudia II. se jeho vojáci nesměli ženit ani zasnubovat. Zjistil totiž, že mu mnohem lépe slouží svobodní vojáci, jelikož nemají rodiny, o které by se strachovali. Jedna z legend tvrdí, že kněz Valentýn tajně oddával mladé vojáky a jejich milé. Když byla jeho „zrada“ prozrazena, byl uvržen do žaláře a 14. února popraven.

Jiná říká, že kněz díky svým schopnostem navrátil zrak dceři svého věznitele, Julii. V předvečer své popravy napsal Julii poslední dopis s podpisem “tvůj Valentýn”, který dodnes používáme jako zakončení valentýnských přá­ní.

Za všechno může Geoffrey

Tento romantický svátek k nám přišel z USA a tak jej mnozí z nás mají za čistě komerční. Opak je pravdou. Původ oslav lásky sahá do středověké Anglie, kdy se o něm ve své básni zmiňuje Geoffrey Chaucer. Právě v Anglii se začal tento svátek slavit zasíláním milostných dopisů a dárků v podobě čokolád nebo květin.

Valentýn má v mnoha zemích jinou podobu, ale ta spjatá s láskou je nejoblíbenější. Jak tento den pojmete je zcela na vás. Pokud chcete svou drahou polovičku něčím překvapit, máte plno možností. Květiny, bonboniéra, parfém…ale oblíbeným dárkem je i luxusní prádlo. Připravila jsem pro vás pár tipů na romantické a svůdné prádlo, které potěší i ty nejzarputilejší odpůrce svátku zamilovaných.

Noční košilka Toi mon amour od Aubade

Se špetkou vášně

Jen málo která barva vyjadřuje milostné city lépe než červená. Je energická, vášnivá a plná smyslnosti. Kolekce Elis od Marie Jo vsadila na ne zcela tradiční červený odstín spicy berry a romantickou květinovou krajku. Takže pokud si na klasickou červenou netroufáte, tento odstín vás jistě přesvědčí k malému experimentu.

Kouzlo výrazné výšivky

Nízká podprsenka a brazilská tanga L´Amour en Liberte

Pokud červená není nic pro vás zvolte L´Amour en liberte od Lise Charmel v klasické černé. Romantický nádech dodá fuchsiově růžová květinová výšivka doplněná oranžovým lemováním. Svůdné krajky a tyl se postarají o neodolatelné křivky. Nejkrásnějším kouskem kolekce je za mne vysoký podvazkový pás, který perfektně vytvaruje siluetu.

Femme fatale v červené

K nejtypičtější barvě tohoto svátku patří výrazná červená. Kolekce Amante od RCrescentini je výjimečná zajímavými střihy, ale i materiály. Pokud vám ani v tomto případě není červená po chuti, v černé, kterou kolekce také nabízí, vám to nebude slušet o nic méně.

Tajemná růžová

Trianglová podprsenka a šortky Trésor infini

Že růžová nemůže být svůdná? Nenechte se zmást. Kolekce Trésor infini od Aubade v lehce záhadném odstínu midnight purple je dokonalost sama. Luxusní výšivka na jemném tylu odhaluje přesně tolik, kolik je potřeba.

Pro muže hlavně prakticky

Při výběru valentýnského dárku pro pány dbejte hlavně na praktičnost. Zamilované boxerky plné srdíček jsou jistě na Valentýna fajn, ale co zbytek roku? Do fitness centra nebo k doktorovi v nich určitě nepůjde. Je lepší volit střízlivější variantu, kterou pánové využijí i další dny v roce.

Možností jak vyjádřit své city je plno. Někoho potěší maličkost a někomu udělá radost speciální valentýnská snídaně až do postele. Každé gesto se počítá. Hlavní je, neusnout na vavřínech… Krásného Valentýna♥