Existuje plno důvodů proč sáhnout po stahovacím prádle. Ale víte jak ho správně vybrat a nosit? Není to nic složitého, ovšem je třeba věnovat pozornost několika důležitým detailům, abyste se cítila a vypadala skutečně dobře.

Stahovací prádlo už dávno není nevzhledným kusem oblečení. Díky menší prádlové revoluci není třeba se za takový kousek v prádelníku stydět ani před mužským pokolením. V dnešní době jsou materiály i design někde jinde. Příjemný prodyšný materiál už nedává tělu zabrat jako jeho předchůdci a velmi často jej doprovází zdobení krajkou nebo vzorovaným tylem, které mu dodává na ženskosti a často i svůdnosti.

Výběr a nošení stahovacího prádla má svá určitá pravidla, která pokud dodržíte, budete více než spokojena. Dejte si na výběru záležet a nebojte se nechat si poradit.

Dbejte na své zdraví

Stahovací prádlo může nosit každá žena. Ovšem ženy s vysokým tlakem musí dbát na to, aby měly volné lymfatické uzliny a ideálně se poradit s lékařem. Také byste měla zvážit jak moc velké stažení snesete. Pokud vám dělá problém i více utažená podprsenka, je lepší zvolit menší stažení nebo dokonce pouze formující kalhotky, které pouze vyhladí siluetu, ale nevyvíjí větší tlak na kůži.

Pro boubelky i štíhlé laňky

Už dávno neplatí, že po stahovacím programu sahají pouze korpulentní dámy, ale i štíhlé ženy potřebují někdy vyhladit křivky. Ani modelky nejsou výjimkou. U silnějších dam je stažení výraznější a dokáže ubrat až 5 cm. U štíhlejších dam slouží spíše k vyhlazení a zpevnění siluety.

Na šatech a účelu záleží

Než se vrhnete do nákupu stahovací prádla, je třeba vědět pod jaké šaty a za jakým účelem stahovací prádlo kupujete. Jiné prádlo se hodí do šatů a jiné do kalhot. Svou roli hraje i to, zda máte prádlo na “denní nošení” či výjimečnou událost. Pro každý případ je vhodná jiná míra stažení. Větší stažení si můžete dovolit třeba na party či raut, kde strávíte pár hodin, ale po celodenním nošení by vám vaše tělo rozhodně nepoděkovalo. Také je dobré zvážit zda na akci spíše sedíte či stojíte. Na celý den volíme prádlo s menším stahujícím efektem.

Správná velikost základ úspěchu

Stejně jako u podprsenky i u stahovacího prádla záleží na správné velikosti. Stahovací prádlo vždy zkoušejte. Pokud zvolíte příliš volné, stahovací efekt se nedostaví. Pokud příliš těsné, můžete si zadělat na zdravotní problém. Jsou situace, kdy můžete zvolit menší velikost, ale jak uvádím výše, jen na krátkou chvíli. Takže zkoušet, zkoušet a ještě jednou zkoušet. Přes zkoušené prádlo přetáhněte i svůj oděv, ať vidíte výsledek.

Nosit správně a nic nepřehánět

Stahovací prádlo oblékejte od spodu. Jednak si nerozcucháte účes a jednak vám to půjde lépe. U modelů, které disponují protiskluzovými silikonovými pásky, nechte je po oblečení nejdříve nahřát na těle a teprve potom “nalepte” na dané místo. U kalhotek s velmi vysokým pasem patří lem kalhotek pod okraj podprsenky.

A co je snad nejdůležitější, stahovací prádlo není na každodenní nošení. Méně stahující kousky je vhodné nosit obden, tedy 3 až 4 dny v týdnu. Prádlo s větším stažením doporučujeme nosit maximálně 2 dny v týdnu a ještě pár hodin. Tělo si totiž potřebuje odpočinout a také aby si neodvyklo fungovat samo o sobě.

Co možná nevíte je, že pod stahovací program je vhodné nosit kalhotky. Ideálně tanga či klasický střih. Pokud jdete na ples či podobnou akci můžete místo kalhotek použít klasickou intimku. Prádlo není díky tomu třeba pokaždé prát, ale i tak jej perte maximálně za 3 dny.

Vysoké stahovací kalhotky Subtile od Simone Pérèle

Pro pěkné pevné bříško

Pokud řešíte hlavně bříško, jsou pro vás ideální stahovací kalhotky. V nabídce najdete vyšší střihy, které stahují spodní část bříška, ale i velmi vysoké střihy pro stažení celé břišní partie, včetně linie pod prsy. Delší nohavičky z tylu ocení dámy, které nevlastní pověstnou mezeru mezi stehny, jelikož jemná látka brání tření a tak i nepříjemným oděrkám.

Oblíbené kombo

Modely kalhotek s delšími nohavičkami vám pomohou tvarovat nejen bříško, ale i stehna. Opět je můžete vybírat s různou výškou pasu. Záleží co vše potřebujete stáhnout. Nohavičky se vám nesmí zaříznout. Plynulý přechod zajistí zakončení tylem či krajkou. Po vzoru Francouzek můžete klidně krajku mít pod sukní či kraťasy přiznanou.

Hladká linie v šatech či sukni

Šaty a sukně si žádají jiný typ stahovacího prádla. Elegantní volbou jsou spodničky v různém provedení. Na výběr máte spodničky se širokými či tenkými ramínky. Takové šaty pod šaty. Některé z nich jsou v oblasti prsou řešené krajkou, tylem nebo zcela volné a nechávají tak hezky vyniknout vaši podprsenku. Zvolit můžete i klasickou sukni, která stahuje bříško a boky.

Nestárnoucí a velmi slušivá klasika

Řeč není o ničem jiném než o stahovacím body. Je nenahraditelným pomocníkem při formování postavy. Hezky zpevní a vyhladí oblast zadečku, bříška, pasu a zad. Nemusíte se starat o to zda se vám někde náhodou nevyhrne nebo naopak neroluje. Díky skrytému zapínání se snadno obléká a velmi pohodlně se nosí.

Vosí pas v tričkách a halenkách

Stahovací topy jsou skvělou volbou, pokud potřebujete vyhladit pas. Vybírat můžete z klasických topů s tenkými či širšími ramínky, ale i takových které nechají vyniknout vaši podprsenku. Do některých modelů stahovacích topů nemusíte nosit podprsenku vůbec.