Redakce Le Chaton, 1. 7. 2021

Máte ženské křivky? Trápí vás při výběru plavek větší zadeček, bříško, stehna nebo prsa? Nezoufejte, i pro váš typ postavy existují ty správné plavky, které schovají drobné nedostatky a naopak dají vyniknout vašim přednostem.

Stačí mít při výběru plavek na paměti několik základních rad, díky kterým se v plavkách budete cítit lépe a vaše postava bude vypadat opticky štíhlejší:

  • Nebojte se barev a barevných vzorů – daleko více vám to bude slušet v plavkách s barevným printem než v černých. Nezapomeňte, že černá barva působí k většině typů pleti příliš ostře a může vám přidat pár let navíc.
  • Vsaďte na drobné detaily – řasení, překřížení či rafinované pásky.
  • Vyhněte se šortkovým nohavičkám a zkuste místo nich spíše vykrojenější typ kalhotek, prodlouží vám nohy a zeštíhlí stehna.
  • Zapomeňte na úzká a zařezávající se ramínka a vyměňte je za pohodlnější a širší, která vám poskytnou potřebnou oporu a zároveň se často dají přepínat.
  • Vybírejte plavky z kvalitních materiálů, které jsou odolnější vůči chloru, UV záření a slané vodě a ani po několika koupáních neztratí svůj tvar.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ, myslete na to, že se v plavkách musíte především cítit dobře a sebevědomě. A je jen na vás, jestli k tomu potřebujete nízké zavazovací kalhotky, celkové plavky nebo tankiny.

Dvoudílné bikiny s odepínacími ramínky Bohéme od Simone Pérèle

Dvoudílné bikiny

Dvoudílné plavky už dávno nejsou jen pro štíhlé. Na trhu je již mnoho značek, které se zaměřují na plavky pro ženy plnějších tvarů. V jejich nabídce najdete jak vyztužené tak nevyztužené košíčky, oba typy ale s kosticemi, které vašim prsům zajistí dokonalý tvar. Navíc u nich můžete vybírat i z několika typů kalhotek, od vysokých až po nízké zavazovací.

Jednodílné plavky

Cítíte se jistěji se schovaným bříškem? Pak vyzkoušejte některé z našich celkových plavek. I ty totiž nabízejí mnoho možností. Vyztužené nebo nevyztužené košíčky, s kosticí nebo s podstřihem a se zadním zapínáním nebo bez. Díky důmyslným šikmým křížením nebo řasením materiálů či promyšlenou kombinací a kontrastem barev získáte krásně opticky vytvarovanou postavu.

Jednodílné plavky z kolekce SS22_3 od Bahama

Tankiny

Hledáte kompromis mezi jednodílnými plavkami a bikinami? Pak pro Vás budou tankiny tou správnou volbou. Zamaskují totiž větší bříško, ale zároveň mají výhodu bikin – můžete se v nich opálit, stačí je jen vykasat. Kombinovat je můžete jak s barevnými, tak jednobarevnými kalhotkami. A když tankiny doplníte plážovými šortkami nebo sukní, jednoduše získáte příjemný letní outfit.

Plážové doplňky

Méně někdy znamená více… a při výběru plážových doplňků to platí dvojnásob. Kvůli pár kilům navíc se nemusíte zahalit “od hlavy k patě”, ba naopak. Střihy šatů a doplňků vybírejte pečlivě a nebojte se zkoušet. Plnějším postavám budou slušet jak volnější poloprůhledné tuniky, tak vypasovanější šaty se vzorem.