Ženy s bujnými ňadry si často přejí malá prsa a naopak ženy s malými prsy krásný plný dekolt do výstřihu. Příroda prostě občas není našim tužbám nakloněná. Dámy s méně obdařeným hrudníkem ovšem nemusí hned vyhledávat pomoc plastických chirurgů, pokud nejsou s objemem svého poprsí spokojené. Stačí obléci správný typ podprsenky a dekolt, který mužům nedá spát je na světě.

Push-up podprsenka je pro mnoho žen malý zázrak. Dokáže z našeho ne příliš obdařeného dekoltu vytvořit bujné, pevné a krásně tvarované poprsí. Kromě prsou zvedá ovšem ještě něco dalšího… ženské sebevědomí.

Push-upky rozdělují nás ženy do několika kategorií. Ty co bez nich nedají ani ránu, ty co je nosí příležitostně a ty, které je nechápou. Vidí je totiž jen jako podvod na muže. Ano, podvodem se to skutečně dá nazvat. Ale řekněme si to narovinu. Líčíte se? Barvíte si vlasy? To je také taková malá lež, která nám ženám pomáhá cítit se krásné. A věřte, že i malá prsa dokáží ženskou duši pěkně potrápit. A pak je tu ještě jedna skupina, ta co by je nosit chtěla, ale nepotřebuje je :). Ano i ženy s bujným poprsím občas po takové podprsence zatouží.

Ačkoliv aktuální trend nahrává spíše pohodlným podprsenkám typu braletky, podprsenky bez kostic a podobně, push-up podprsenky mají ve světe spodního prádla své stálé místo. Najdete je v nabídce snad každého výrobce spodního prádla.

Za všechno může Jane

Jako vše i push-up podprsenky procházely postupným vývojem a zdokonalováním. Ačkoliv se jedná o čistě ženskou záležitost, s první push-up podprsenkou přišel muž. Předchůdkyni push-up podprsenky zkonstruoval v roce 1943 miliardář a režisér Howard Hughes pro herečku Jane Russel kvůli filmu Psanec. To ovšem nebyl poslední pokus o pozvednutí ženského poprsí. V roce 1947 vyrobil Frederic Mellinger první podprsenku s vycpávkou a o rok později skutečnou push-up podprsenku a jejich vývoj se rozjel na plné obrátky.

Hello boys

Bude tomu pomalu 30 let co se objevila nejslavnější reklama v historii dámského prádla. Černobílý snímek české modely Evy Herzigové v push-up podprsence s rozzářeným pohledem na extra plný dekolt obletěl snad celý svět a nenechal nikoho chladným. Muži se při pohledu na Evin dekolt nestíhali věnovat řízení a způsobili nemalý počet dopravních nehod a ženy… ty toužily být stejně žádoucí.

Zdroj: Wonderbra

Krásné poprsí snadno a rychle

Podprsenek, které dodávají poprsí objem, existuje mnoho variant. Můžete vybírat s pevnou výztuží, kdy je zesílená spodní část košíčků nebo vyndavacími polštářky z mnoha materiálů. Mezi nejčastější patří pěnové polštářky, ale najdete i vzduchové, gelové či s kombinací gelu a vzduchu a dokonce i z mikrokuliček. Gelové výztuže jsou u mnoha žen ve velké oblibě. Gel se díky tělesné teplotě nahřeje a krásně vytvaruje. Podobně je tomu i u mikrokuliček. Kromě typu vycpávky máte možnost volit i co se týče intenzity push-up efektu. Můžete mít klasický, který lehce dotvoří poprsí, ale i takový, který dodá poprsí i dvě velikosti navíc. Takový push-up efekt nazýváme double či super push-up.

Podprsenky s pevnou push-up výztuží

Podprsenky toho typu mají zesílenou spodní část košíčků, která má za úkol poprsí pozvednout, dodat mu objem a vycentrovat jej na střed hrudníku. Vytvoří tak svůdný a velmi žádaný žlábek do výstřihů. Pevná push-up výztuž může mít podobu „puclíku“ tedy vystouplé výztuže. Druhým typem je ergonomicky tvarovaná a odstupňovaná push-up výztuž podle velikosti košíčků. Dostáhne se tak co nejpřirozenějšího vzhledu poprsí nejen u malých, ale i u větších velikostí. Není totiž pravdou, že push-up podprsenky vyhledávají pouze ženy s malými ňadry. Běžně tyto podprsenky nosí i ženy s košíčky D či dokonce E.

Možnost volby díky vyndavacím polštářkům

Podprsenky s vyndavacími push-up polštářky vám nabízejí poměrně velkou svobodu. Polštářky jsou uloženy v bavlněné kapsičce ve spodní části košíčků a lze je snadno vyjmout. Pokud push-up efekt není na pořadu dne, stačí polštářky vyjmout a máte klasickou vyztuženou podprsenku. Tento typ podprsenky je oblíbený i u žen s asymetrií prsou. Push-up polštářky nejsou ve všech podprsenkách stejné a záleží na výrobci jaký materiál používá. Dokonce polštářky nemusí být stejné ani v rámci jedné značky.

Zvětšení i o dvě velikosti

Velmi žádané jsou podprsenky se super push-up efektem, které prsa zvětší až o dvě velikosti. Výztuž je v tomto případě hodně silná a opět ergonomicky tvarovaná, aby efekt byl co nepřirozenější. Luna nabízí malý zázrak pro poprsí ve velikosti B v podobě podprsenky Miracle. Podprsenka zvětší poprsí až o velikost a půl, dodá velmi přirozený tvar a extra komfort díky kosticím uloženým ve výztuži. Podprsenka tak nijak netlačí a je vhodná i pro citlivé dámy. Super push-up podprsenky od Pleasure State se pyšní přirozeným zvětšením poprsí až o dvě velikosti a patentovanou semišovou podšívkou. Díky ní se košíčky po těle neposouvají a drží jako ulité.

Bujný dekolt i na pláži

Push-up efekt se netýká pouze klasických podprsenek. Dnes už v nabídce najdete i plavkové podprsenky, které dodají vašemu poprsí nádherný objem. Výztuž košíčků bývá navíc hydrofobní. Speciálně ošetřená výztuž nenasaje tolik vody a po koupání mnohem rychleji schne. Nemusíte se tedy bát, že při opalování na břichu bude pod vámi rybník vody. Výztuž je z praktických důvodů většinou pevná, ale můžete najít i plavky se vzduchovými polštářky.

Mít menší poprsí mnohdy není na škodu. Vlastně se může stát i vaší velkou výhodou. Můžete si totiž dovolit i plno sexy modelů podprsenek, na které mohou majitelky bujných vnadů jen smutně koukat.