Hravé a až surrealisticky krásné vzory. Střihy, které vyzdvihují siluety ženského těla a zároveň jemně následují poslední módní trendy. Materiály, jež vznikají v co možná největším souladu s přírodou. To je Maaji, značka dvou sester, které jejím prostřednictvím chtějí vysílat lásku z Kolumbie do celého světa. Jaký je její příběh?

Psal se rok 2002, když se Amalia a Manuela, sestry vyrůstající v brazilské rodině s dlouholetou podnikatelskou tradicí, odhodlaly založit vlastní módní značku. Ten nápad nosily v hlavě už nějakou dobu – vždy je totiž bavilo tvořit, a díky jejich skvělému vztahu toužily pracovat spolu. Jakmile vize získala reálné obrysy, oslovily tatínka, úspěšného byznysmana, s žádostí o prvotní investici. Někdo by mohl říct, že s movitými rodiči v zádech se podnikání přeci jen rozjíždí snadněji; sestry Sierrovy však získaly nijak astronomickou částku odpovídající 5000 eur, se kterými dostaly příležitost ukázat, co umí, a téhle šance se chopily s obrovskou vervou.

Zdroj: www.themds.com

Značka Maaji, kterou společně začaly budovat, neměla být jen dalším módním brandem, ale způsobem života, v jaký samy věřily. Inspirovaly je mořské panny, stvoření s laskavým srdcem, divokou myslí a odvážným duchem. I samotný název firmy vychází z kouzelného podmořského světa – je odvozen od Mahi Mahi, exotické ryby žijící v thajských mořích.

Zatímco vznikaly první kolekce atraktivních plavek, které si rychle získávaly klientelu, zakladatelky Maaji myslely i na oběma blízké téma životního prostředí. Jeho ochrana se stala jedním ze základních pilířů značky. Ta vybudovala vlastní les čítající 100 000 stromů, který slouží k ochraně vodních zdrojů v Kolumbii, pořádá akce podporující dobrovolnické sbírání odpadků, zákazníky vybízí k co nejekologičtějšímu chování a spustila kampaň Earth Warriors – Bojovníci Země, která se zaměřuje na tři hlavní oblasti – lesy, moře a duši.

Zdroj: www.maaji.co

Ke kolekcím plavek pro ženy postupně přibyly pánské i dětské linie a sportovní doplňky, tou hlavní doménou značky však stále zůstávají právě dámské plavky. Navržené jsou tak, aby zákaznice mohly libovolně kombinovat spodní i vrchní díly. Podprsenky jsou navíc často oboustranné a otáčet lze i jejich přední nebo zadní část a každý z několika střihů kalhotek je navíc ještě rozdělen na čtyři různá vykrojení zadečku – nikdy si tak nekupujete pouze jedny plavky, ale kousky, se kterými si můžete kreativně hrát.

Deset let po svém založení zaznamenala značka obrovský rozmach a kromě domovské Latinské Ameriky pronikla i na severoamerické, asijské a evropské trhy. Ačkoli firmu v roce 2017 koupila luxusní nadnárodní společnost (a její zakladatelky tak naplnily svůj sen o opravdu úspěšném byznysu), sestry Sierrovy zde stále drží podíl a především dále určují její kreativní směr.

Až poprvé obléknete své plavky Maaji, na nichž se s hrdostí skví visačka s nápisem “Made in Columbia with Love”, vězte, že jste s krásným kouskem oblečení na dlouhé roky získala také vstupenku do zázračného světa, který s láskou stvořily dvě sestry, jež se nebály snít.

Více kousků z aktuální kolekce naleznete TADY.