Delikátní, honosné, provokativní. Prádlo, které upoutá prvotřídní kvalitou i kampaně srovnatelné s tvorbou progresivních módních brandů. To je Chantal Thomass, značka, za níž stojí osobnost stejně působivá, jako produkty, které pod jejím jménem vznikají.

Zdroj: Chantal Thomass kolekce Audacieuse flock

Příběh madame Thomass

Narodila se na jihu Paříže jako Chantal Genty jediná dcera švadleny a inženýra a své módní cítění poprvé projevila už v náboženské škole, když přetvořila svou školní uniformu. Absolvovala lyceum, po kterém se dostala na prestižní designérskou školu. Bylo jí dvacet, když spolu s manželem uvedla na trh první prêt-à-porter kolekci vlastní značky Ter et Bantine, jejíž kousky oblékla i ikona šedesátých let Brigitte Bardot. Ten pravý úspěch však měl teprve přijít. V roce 1975 už sama založila společnost, jíž dala jméno a v jejíž první kolekci byla také samostatná linie spodního prádla. Byla prvním návrhářem, který vyslal na přehlídkové molo modelky pouze v něm. Jak troufalé! Chantal však šla ještě dál a ve své tvorbě využila atmosféry doby, jež přála novým feministickým hnutím. Tehdy se nosilo spíše funkční prádlo ze základních materiálů, designérka jej přetvořila v atraktivní kousky z krajky a hedvábí, jež byly často průhledné a měly provokovat. Ženy tak opět chtěly nosit podvazkové pásy, korzety či krajkové punčochy. V dalších letech značka významně expandovala a i když období obrovských úspěchů následovaly i některé nezdary, osobnost i tvůrčí odhodlání paní Chantal nezlomily. V roce 2004 otevřela butik, jež nazývá “duchovním budoárem”na prestižní pařížské adrese Rue Saint-Honoré; dnes má značka obchody ve více než třiceti zemích světa

Zdroj: Chatnal Thomass kolekce Fuji

Výjimečné prádlo pro výjimečné nositelky

Ačkoli Chantal v roce 2018 opustila svůj post kreativní ředitelky, její vize se nadále promítají do tvorby, již nyní vede Natacha Jacquier-Laforge, Chantalina dlouholetá blízká spolupravnice. Linie prádla i doplňků jsou stále nejen neuvěřitelně luxusní, ale jejich rozpoznatelný styl se velmi liší od všeho, co je na trhu k vidění. Kolekce udávají trendy, jež ostatní značky přijímají později, a bez ohledu na zažitý způsob prezentace spodního prádla si jdou vždy vlastní cestou. V kampaních se objevují třeba potetované, androgynní modelky a jejich fotografie se často podobají módním editorialům známých magazínů. Prádlo, které značka tvoří, je pro odvážné a sebevědomé ženy, které se nespokojí s designem pro masy.

Pokud i vy patříte mezi milovnice niche kvality, budete Chantal Thomass zbožňovat!

Přinášíme výběr nejkrásnějších kousků Chantal Thomass, jež jsou v Le Chaton k dostání: