Redakce Le Chaton, 14. 3. 2019

Čeká vás dovolená u moře a vy pořád nevíte, jaké plavky si koupit? A zkusila jste je vybírat podle odstínu své pleti? Ať už máte kůži světlou a opálíte se jen zlehka, nebo už po pár dnech u moře vypadáte jako Jihoevropanka, vždy existují barvy, které vaše přirozené půvaby podtrhnou a zdůrazní. Které to jsou?

Začínáte přemýšlet nad tím, v jakých plavkách budete odpočívat na pláži během své už určitě netrpělivě očekávané dovolené? Pomůžeme vám vybrat barvy, které budou dokonale ladit k vašemu tónu pleti. A k tomu přidáme ještě tipy na originální kusy z aktuálních kolekcí.

Bílá, porcelánová pleť

Do této kategorie spadáte v případě, že je vaše pleť vyloženě doběla až porcelánově bílá, snadno se podráždí a na slunci okamžitě červená (nejčastěji ji mívají světlé blondýnky a zrzky). Možná vás vaše pleť dokáže potrápit, protože musíte být přepečlivé ohledně pravidelného mazání, a třeba vám také nevyhovuje, že se prakticky nikdy neopálíte. Udělejte ze svého zářivě bílého odstínu výhodu, zvolte kontrastní barvy a uvidíte, že se na pláži budete cítit svá.

Náš tip: Pro dokonalý kontrast poslouží námořnická modř, smaragdově zelená, fialová, vyzkoušejte ale i červenou.

Raději zvažte: Bikini v barvě „nude“, žlutou, oranžovou, vaše pleť s nimi může vypadat nezdravě.

Světlá pleť

Pokud je vaše pleť světlejší a dokáže se opálit jen zlehka, spadáte do této kategorie (nejčastěji se týká špinavých blondýnek a žen se světle hnědými vlasy). Váš půvab podtrhnou květinové vzory a pastelové barvy. Nebo si stejně jako dámy s porcelánovou pletí můžete troufnout na kontrast a u plavek volit syté tmavé barvy.

Náš tip: Pokud si vaše kůže uchovala ještě trochu letního opálení, zkuste pastelové barvy, třeba růžovou, korálovou nebo světle modrou. Pokud je bělejší, zafunguje námořnická modř, červená, hnědá či tmavě fialová.

Raději zvažte: Neonové barvy, které mohou vaší pleti celkově dodávat nehezký růžový odstín.

Olivová až zlatavá pleť

V případě, že se dobře opalujete a na konci letní sezony jste dokonale opálená a je to na první pohled vidět, spadáte do kategorie žen s olivovou až zlatavou pletí (většinou se týká přírodních brunetek). Dobrá zpráva je, že vám lichotí většina barev a jejich tónů.

Náš tip: Dejte prostor kreativitě, barvám i vzorům a potiskům. Zkuste také neonky, „nude“ barvy nebo třeba bílou. Slušet by vám mohly i metalické odstíny, zlatá, béžová, tmavě hnědá. A nebojte se pestrých vzorů!

Tmavá pleť až dohněda

Jestli se téměř nikdy nespálíte, skvěle se opalujete a vaše pleť je ihned dohněda, patříte do této poslední skupiny (tyto ženy mívají tmavé až černé vlasy). Využijte kontrastu stejně jako ostatní typy a vystavte na odiv své opálení. U vás je to sázka na jistotu!

Náš tip: Bílá, černá (nebo kombinace), žlutá, zářivé barvy, ale i červená, oranžová, modrá, neonové barvy a divoké potisky či vzory.