Plavky, na nichž vás na první pohled uchvátí dechberoucí potisk i kvalitní ruční zpracování, za nimiž stojí práce stovek kolumbijských žen. Kampaně, na kterých se podílejí nejkrásnější topmodelky jako Bar Rafaeli, Irina Shayk nebo Kendall Jenner. A především statisíce spokojených klientek po celém světě, které se na pláži i u bazénu mohou cítit úžasně bez ohledu na svou konfekční velikost. To vše znamená dnešní Agua Bendita – značka, jejíž příběh se začal psát před patnácti lety.

Plavky z kolekce Varenna s vyšívanými detaily

Na počátku všeho byly dvě studentky módního designu, spolužačky, jež snily o vlastní módní značce. Catalina a Mariana se ještě behem studií rozhodly svůj sen doopravdy splnit. Na starém šicím stroji babičky jedné z nich začaly šít první plavky, do jejichž návrhů chtěly promítnout vše, co tolik milovaly na rodné Kolumbii – jasné barvy, nádherné vzory, řemeslo, jež si zdejší ženy předávají z generace na generaci. Nechtěly stvořit jen další značku plavek; toužily přijít s kousky nevídané kvality i designu.

Zdroj: www.aguabendita.com, Catalina a Mariana

Sen se postupně začal plnit a mladým návrhářkám brzy nestačila výpomoc jedné švadleny, k níž pro finalizaci nosily své modely. V duchu filozofie přinést zákaznicím to nejlépe odvedené řemeslo začaly budovat dílnu, v níž postupně zaměstnaly stovky kolumbijských žen s léty budovaným a po generace předávaným know how, jimž ale i Aqua Bendita umožnila splnit si sen o lepším životě pro sebe i své rodiny.

Zdroj: www.aguabendita.com

Tvrdá práce brzy nesla ovoce a značka se stala vyhledávaným kolumbijským výrobcem plavek , ale i ready-to-wear kolekcí. Na jaře 2007, pouhé čtyři roky po jejím založení, však přišel milník, o jakém se možná Marianě a Catalině ani nesnilo. Do svého proslulého plavkového vydání, jež je každoročně očekávané po celém světě a znamená zásadní zlom v kariéře modelek i úspěchu módních značek, zařadil časopis Sports Illustrated fotografie modelek Marisy Miller a Bar Rafaeli (ano, v té době slavné izraelské přítelkyně Leondarda Dicapria) oblečených právě do plavek Agua Bendita. Na absolutní vrchol plavkového světa se pak značka dostala i díky spolupráci s dalšími světoznámými jmény.

Zdroj: http://us-fashion-and-style.blogspot.com, Kampaň s Bar Rafaeli z roku 2011

Dnes je Agua Bendita věhlasným pavkovým brandem, jež dál šíří kolumbijskou DNA a svými produkty dodává sebevědomí ženám ve více než padesáti zemích světa. Díky nové spolupráci s Le Chaton mají letos poprvé možnost značku koupit i české zákaznice. Pokud i vy chcete podlehnout kouzlu nápaditých potisků a kvalitních materiálů, za nimiž je poctivá ruční práce i velký splněný sen, klikněte TADY !